O Ambasadorze

Już od dłuższego czasu miałem zamiar założyć blog, na którym będę dzielił się informacjami na temat Filipin. Takie jakby kompendium wiedzy i przydatnych wskazówek dla turystów odwiedzających Filipiny. Zwykle podczas wakacji. Ten dzień nadszedł dzisiaj.

Siema! Pozdro z Filipin!

Warto wiedzieć co nieco o samych Filipinach, atrakcjach, pogodzie, kuchni itd. Fajnie jednak podzielić się z Wami informacjami, jak się tutaj mieszka, żyje na co dzień, z czego w ogóle utrzymują się miejscowi. Oto garść informacji dla zainteresowanych. Jeśli planujecie wypoczynek lub podróż na Filipiny, może przyda Wam się kilka moich porad. A może lubicie podróżować po prostu palcem po mapie?

Wiem, że wielu z Was martwi się o wizy. Otóż zupełnie nie ma czym. Po prostu każdy, kto przylatuje na Filipiny, otrzymuje wizę na 29 dni. Jest bezpłatna i wbijana do paszportu tuż po przylocie, na lotnisku. Wcześniej nie czekają nas zatem żadne formalności. Jedno jednak musicie mieć przy sobie, a mianowicie bilet na wylot z Filipin. Nie muszę chyba dodawać, z jaką datą, skoro wiza wydawana jest na maksymalnie 29 dni.

Poza Filipinami podróżuję też w inne miejsca, np. Malezji, Indonezji oraz Australii. Na moim blogu będę się dzielił także wrażeniami z tych wypraw. Może zainspiruję Was do odwiedzenia także tych rejonów? Gdziekolwiek będziecie, śmiało możecie do mnie pisać z pytaniami lub podzielić się swoimi doświadczeniami. Doradzę, jeśli tylko będę potrafił. Nie pytajcie mnie jednak, gdzie warto się wybrać – wszędzie! A każdemu z Was gdzie indziej bardziej się spodoba, tego jestem pewien. Ahoj!