Czekoladowe Wzgórza – jedna z największych atrakcji na wyspie Bohol

Czekoladowe Wzgórza to symbol oraz wizytówka wyspy, ale też całych Filipin. Robią niezwykłe wrażenie nie tylko na miłośnikach przyrody. Zapewniam Was, że stałem jak wryty, patrząc się przed siebie. To ponad 1700 kopców o regularnym kształcie.

A wiecie, gdzie w ogóle leżą Filipiny? Słyną jako najbardziej europejski kraj Azji, a dzięki temu, że miejscowa ludność nie prowadzi już rdzennego trybu życia, czujemy się tu naprawdę naturalnie. Jednak przyroda sprawia, że na każdym kroku wiemy, że jesteśmy w sercu egzotyki!

Wzgórza te porasta trawa, a nazwa jest bardzo atrakcyjna, ale nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Trawa ta ma po prostu kolor brązowy kolorowi w porze suchej. Na pewno widzieliście je na wielu zdjęciach z Filipin, bo to popularne tło na selfie czy fotografie grupowe. To jeden z tych cudów natury, które trudno wytłumaczyć. Te stożkowate pagórki wystają wprost z płaskiej powierzchni. Zdaje się, że w procesie ich powstawania ludzie musieli uczestniczyć, ale to złudzenie. Co prawda mieszkańcy chętnie opowiadają legendy, że pagórki powstały z inicjatywy… olbrzymów.

Czekoladowe Wzgórza rozciągają się na 50 km2 i w sumie nie wiemy, ile jest ich dokładnie. Różnice są naprawdę spore – jedni twierdzą, że jest ich 1260, inni, że aż 1776. Wysokość zaś wynosi 30-50 metrów, ale są okazy wyższe niż na 100 metrów. Trochę przypominać mogą też wygasłe wulkany. Naprawdę robią wrażenie i nie spotkacie czegoś podobnego nigdzie indziej.