Dlaczego warto zrobić sobie… roczną przerwę?

Wielu z Was na pewno myślało – i nadal myśli – że miło byłoby zrobić sobie roczną przerwę. Od pracy, rodziny, codziennym obowiązków, rutyny itd. Niektórzy nawet myślą o tym poważnie – jak o terapii, która może im szczerze pomóc. Co ja sądzę? Że to prawda!

Sam pracowałem kiedyś na etacie i to w dodatku w korporacji. Nie było lekko, bo każdy dzień był tak podobny, że nie rozróżniałem już dni. No, rozróżniałem, bo odliczałem do weekendu. Ten jednak nigdy nie chciał nadejść, a jak już nadszedł, to zaraz się kończył – znam ciężkość poniedziałków i słodycz piątków. Znam zniecierpliwienie środowe. Dlatego twierdzę, że roczna przerwa może Ci przynieść wiele dobrego!

Wiesz, że nawet pokuszę się o stwierdzenie, że to sposób na odmianę życia – na jego wygranie! Po tym roku nie będziesz już taki sam – doświadczenia i przeżycia czynią nas pełniejszymi, poszerzają horyzonty, zmieniają myślenie. Możesz też pracować, uczyć się języka, pomagać w ramach wolontariatu, pisz pamiętnik – podczas year gap spędzaj czas pożytecznie i produktywnie.

Kiedyś młodzi ludzie opuszczali bezpieczne gniazdko rodzinne i podróżowali, aby stać się obywatelami świata. Rozwiniesz umiejętności miękkie, nauczysz się radzić sobie w różnych sytuacjach, łatwiej Ci będzie nawiązywać kontakt z ludźmi itd. Uwierz mi, że po tym roku staniesz się lepszym człowiekiem. Pomoże Ci to uniknąć wypalenia, ale i znaleźć własne miejsce – czasem musisz po to dojść aż na drugi koniec świata…

KKw, f: freephotocc / Pixabay