Filipiny na podróż poślubną!

Nie powiem, że polecam z własnego doświadczenia, ale jestem przekonany, że to dobry wybór. Widziałem wiele par podczas sesji zdjęciowych na tych wyjątkowych plażach, poza tym czy można sobie wyobrazić piękniejszą scenerię na ten szczególny dzień?

Filipiny to znakomity wybór na podróż jesienią czy o dowolnej porze roku, ale zdecydowanie polecam je także na podróż poślubną – weźcie je pod uwagę na miesiąc miodowy. Można wybrać się w rejs katamaranem, zajadać świeżymi owocami morza, nurkować i oglądać na własne oczy słynne wraki statków, spacerować po plaży i podziwiać zachody słońca, czytać na hamaku, a także… spędzać czas ze sobą, we dwoje. Wśród plaż na sesję idealna będzie np. White Beach na wyspie Boracay lub znacznie mniej popularna i spokojniejsza Diniwid Beach albo też urocza El Nido na Palawanie.

Filipiny to również najlepsze kajty w Azji, Boracay z cudowną plażą niczym z bajki, dzikie zatoki i słynne czekoladowe wzgórza na Boholu, snorkeling z rekinami wielorybimi. Wśród atrakcji jest też lokalna kuchnia – nie tylko owoce morza, ale też m.in. szaszłyki w marynacie na bazie filipińskiego wynalazku – bananowego keczupu. Trzeba skosztować! Odważni mogą zamówić – ale ostrzegam przed tym! – balut, czyli gotowane kacze jajo z… ptasim zarodkiem. Jada się je w całości, nawet z dziobem i kośćmi – nie mówcie, że nie ostrzegałem! 

Na rynku działa wiele firm, które proponują takie podróże – uwzględnią Wasze upodobania, aby stworzyć spersonalizowaną ofertę, tuż pod Was. Jeśli nie macie ochoty albo odwagi, aby wybrać się tu w podróż na własną rękę, zachęcam Was, abyście zorganizowali podróż życia – z okazji ślubu.

Wiecie, że jestem ostatnią osobą, która spędza cały dzień – czy choćby pół – na plaży. Zachęcam Was do aktywnego spędzania czasu, bo warto! Filipiny to nie tylko rajskie wyspy pełne słońca, ale też krajobrazy nie z tej ziemi – tarasy ryżowe, wulkany, jeziora i dżungle robią wrażenie. Wśród 7000 wysp należących do Filipin trudni mi wskazać najpiękniejszą, ale zdecydowanie warto się tu wybrać – np. z okazji ślubu – i przekonać się o ich uroku samodzielnie!

KWK, Photo: AvidExplorer / Pixabay