Jaka jest najlepsza pora na podróż na Filipiny?

Jeśli spośród wszystkich możliwości relaksu najbardziej lubicie kąpiel w morzu oraz wylegiwanie się na plaży, Filipiny będą dla Was idealne. Pytanie jednak – kiedy lecieć? Rozwiewamy te wątpliwości poniżej.

To malownicze państwo wyspiarskie obejmuje ponad 7000 wysp, mimo że 800 jest zamieszkanych. Niezwykłe miejsce przyciąga spragnionych odpoczynku na plaży, nurkowania oraz podziwiania przyrody. Wyspy tego archipelagu rozrzucone są na przestrzeni około 1850 km z północy na południe i 900 km z zachodu na wschód. Oznacza to, że klimat w różnych regionach jest inny. Warto wiedzieć, że rozróżnia się cztery jego rodzaje.

Aby wiedzieć, gdzie warto wybrać się na Filipiny, należy określić, gdzie dokładnie się udajemy. Na przykład na zachodnie wybrzeże wysp Visayas i wyspy Luzon polecamy przybyć w okresie od listopada do maja. Z kolei w centrum Luzon i Mindanao od listopada do kwietnia będzie pełno słońca.

Dowiedz się więcej o filipinach na stronie: https://exorientelux.pl/filipiny/

Jeśli nie weźmiecie pod uwagę warunków pogodowych, Wasz urlop może nie być udany. Wyspy Filipin znajdują się w strefie klimatycznej tropikalnej, co oznacza, że występują pora deszczowa oraz sucha. Temperatury powietrza wynoszą około 30°C w dzień, nieco mniej w nocy. Nie każdemu to odpowiada…

Jeśli bierzecie pod uwagę Filipiny wtedy, gdy u nas panuje zima, będzie to dobry pomysł! Najlepszy okres to właśnie miesiące od grudnia do maja, gdyż panuje pora sucha, ale nie ma też bardzo męczących upałów.

(KKw / Fot. Pixabay/cc0)