Pierwszy raz na Filipinach?

Filipiny fascynują i doprawdy warto przełamać się, aby się tu wybrać! Mogę Was zapewnić, że nie będziecie żałować. Ja mieszkałem tu przez pół roku i naprawdę marzy mi się, aby ponownie się tam wybrać.

Większość z Was zapewne spodziewa się, że międzynarodowe lotnisko mieści się w Manili? Jest to prawda, ale drugie międzynarodowe lotnisko jest też w Cebu. Może słyszeliście o tym mieście, bo to drugie pod względem wielkości miasto na Filipinach. Wspominam o tym, bo warto sprawdzić połączenia – ich daty oraz ceny – jeśli planujecie tu wakacje. Czasami można znaleźć naprawdę atrakcyjne bilety lotnicze, wcale nie tak drogie, jak może Wam się wydawać.

A kiedy warto je zarezerwować? Najlepiej zaplanować podróż znacznie wcześniej i kupić bilety lotnicze nawet pół roku wcześniej. Nie zawsze jest to możliwe, bo na planowanie urlopu z takim wyprzedzeniem nie każdy może sobie pozwolić. Z pewnością jednak wtedy wydacie na bilety najmniej. Im później je zarezerwujecie, tym będą droższe. Pamiętajcie też, że nie ma czegoś takiego jak biletowe last minute! Liniom lotniczym po prostu się to nie opłaca.

I kolejna rzecz – nie spędzajcie urlopu w Manili albo w Cebu, bo to ogromne kurorty, w których plaż wcale Was nie ma. Aby je zobaczyć i poznać lokalną kulturę, trzeba wybrać się gdzie indzie. A malowniczych miejsc tu nie brakuje! Przed wyjazdem pamiętajcie też, że warto się zaszczepić. Nie jest to konieczne, ale polecam tak zrobić, na wszelki wypadek.