Region Visayas – na wakacje!

Wyspy leżące między Luzon a Mindanao – Cebu, Palawan, Panay, Negros, Bohol, Samar itd. to częsty kierunek przybywających tu turystów. Poznajcie region Visayas!

Większość z wysp regionu Visayas są dobrze przygotowane pod turystów i podróżników. Poza tym jest to świetny wybór dla miłośników sportów wodnych. Wspaniałe okazy rafy koralowej i bajkowy podwodny świat przyciągają tu nurków i sportowców. 

Co wyspa, to inna atrakcja

Do najpopularniejszych wysp w tym regionie należą Bohol, Palawan, Cebu (serce regionu) i Boracay. Każda z nich jest inna i zapewnia inne atrakcje. Wspaniałe formy krasowe, kolonialna architektura, rozrywkowy klimat, słynne Wzgórza Czekoladowe (wapienne wzniesienia, które w sezonie letnim pełne są brązową roślinności, co wygląda jak czekolada) – do wyboru, do koloru! Czekoladowe Wzgórza to w końcu jedna z najbardziej znanych atrakcji na całych Filipnach.

Wyspa Boracay zachwyca jednymi z najpiękniejszych na świecie plaż – są długie i piaszczyste, z czystą wodą i drobnym piaskiem. Jest często porównywana z Bora Bora! Można na niej znaleźć, ale nie jest to łatwe, piękne i lśniące muszle Puka. Z kolei na Negros odbywają się różne festiwale. 

Dla miłośników aktywnego wypoczynku

Można tu z powodzeniem uprawiać różne sporty wodne – nurkowanie, kajakarstwo, surfing, nurkowanie, żeglarstwo itd. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają też pod dostatkiem tras na spacery i długie piesze wyprawy. Polecam ten region na pierwszą wycieczkę do Filipin, gdyż oferuje ogromną różnorodność, piękne krajobrazy i wspaniałą kuchnię.

F: KuyaAndy / Pixabay