Szykujesz się w podróż życia? Zadbaj o opiekę nad pupilem

Podróżowanie to według mnie jedna z najwspanialszych rzeczy na świecie – obojętne, czy za kierunek obierzesz Filipiny, Zanzibar, Japonię, a może swojskie Mazury! Wcześniej jednak musisz zaplanować kilka spraw – m.in. zapewnić opiekę swojemu zwierzakowi.

Podróżuję od jakiegoś czasu dość intensywnie, dlatego też nie mam zwierzaka, mimo że już jako dziecko marzyłam o psie. Wielu moich znajomych często ma jednak problem, co zrobić z kotem, a nawet chomikiem, gdy planują wyjazd – nawet nie wyprawę czy urlop z prawdziwego zdarzenia, ale weekend. Możesz zostawić go u rodziny albo zdecydować się np. na hotel dla psów.

Hotel dla psów i kotów.

Dlatego też tym razem nie opowiem Wam o wspaniałych plażach, jakie możecie zobaczyć na Filipinach, ani o przepysznych daniach, ani też o zabytkach, a przypomnę Wam, że przed jakimkolwiek wyjazdem musicie zadbać o swojego pupila. Dobrym pomysłem jest pozostawienie go pod opieką kogoś, kogo zna, akceptuje i lubi. Dla psiaka rozłąka to stres, dlatego też warto zawieźć go do rodziny, ew. zapewnić mu pobyt w hotelu dla zwierząt.

Pies wymaga codziennie uwagi, spacerów, zabawy itd., kot poradzi sobie sam, aby tylko ktoś dawał mu jeść co 2-3 dni. Możesz zatem rozważyć też inną opcję – np. hotel dla psów i kotów. Wielu moich znajomych pozostawia tam zwierzaka, mając pewność, że dostanie jeść i będzie bezpieczny. Wcześniej jednak spróbuj spędzić tam jeden dzień z psem, zostawić go na kilka godzin itd., aby się przyzwyczaił do miejsca. Warto korzystać oczywiście ze sprawdzonych hoteli, np. przez znajomych. 

Ewelina, foto: Seaq58 / Pixabay