Urlop bez Internetu

Większość z Was zapewne wybiera wygodny pokój hotelowy, nie tylko z łazienką, ale i dostępem do Internetu? To obecnie standard i jedno z najważniejszych kryteriów. Ja jednak polecam Wam zostawić laptop i zapomnieć o smartfonie!

Wakacje? Koniecznie bez Internetu!

Jeśli planujecie wakacje, to… bez Internetu! Podczas wypoczynku od pracy i resetowania głowy ważne jest, aby naprawdę odłożyć wszystko, co wiąże się z Waszym życiem zawodowym. Tak odpoczniecie znacznie lepiej. Taki odwyk zadziała znacznie bardziej efektywnie niż sprawdzanie skrzynki pocztowej i rozmowy ze współpracownikami podczas obiadu czy pobytu na plaży.

Jak walczyć z uzależnieniem? 

Znajdź hotel, w którym – dla odmiany – nie będzie dostępu do Internetu. Zamieszkaj w warunkach podobnych jak lokalna ludność, poczuj klimat miejsca, w którym jesteś, daj sobie odpocząć, obserwuj otoczenie, poznawaj obcą kulturę. 

Wiem, że znalezienie hotelu bez dostępu do Wi-Fi nie jest łatwe – nawet w odległych miejscach Internet jest, a za granicą nie jest już tak drogi jak dawniej, są też lokalni dostawcy itd. A to sprawia, że kusi…  

Brak komputera na wakacjach pozwala na efektywniejszą regenerację

Bycie w pracy, mimo że daleko od biura, nie pozwala na odpoczynek. Organizm jest rozleniwiony, nie pracuje na pełnych obrotach, a mimo to wymagasz od siebie zaangażowania w pracę. 

Cyfrowy detoks to szansa na błogi i regenerujący relaks, naładowanie baterii przed kolejnymi miesiącami pracy. Zaplanuj swój kalendarz nie tylko do urlopu, ale także po nim – aby na spokojnie sprawdzić skrzynkę mailową, przeprowadzić ważne telekonferencje i spotkania, ustaw sobie też autoresponder i określ, kto przejmie Twoje obecne obowiązki.

Ewelina, foto: DariuszSankowski / Pixabay